A második legnagyobb példányszámú, francia nyelvű újság azt írja, hogy Ixelles-ben, a Bois de la Cambre-tól északra fekvő területen, ahol egyébként "aranyáron kapkodják el" az ingatlanokat, néhány hónapja megjelentek az utcákon a prostituáltak, ezzel párhuzamosan pedig az autófeltörések is megszaporodtak.
A kialakult helyzet miatt egy lakos levélben fordult a kerület polgármesteréhez. A lap által idézett írás tanúsága szerint "az emberi árucikkekért" érkező autósok körforgása napnyugta után veszi kezdetét, este 11:30 és hajnali 3 óra között pedig szinte folyamatos.
"Teljesen elfogadhatatlan, ami az ablakaink alatt zajlik, és az is, hogy reggel, amikor a gyerekekkel útnak indulunk, használt papír zsebkendők és óvszerek hevernek mindenhol" - írja a felháborodott helybéli, akit az újság nem nevez meg.
A helyiek attól is tartanak, hogy a prostitúció akár erőszakot is szülhet. A levélíró szerint ugyanis miután az ott élők rászóltak a szexmunkásokra és ügyfeleikre, fél órán belül érkezett egy autó, tele "izomagyúakkal", akiknek az volt a feladatuk, hogy biztosítsák, a helyiek ne zavarhassák meg az "üzletmenetet".
"Fennáll a kockázata annak, hogy fizikai összeütközés robban ki a környékbeliek és a védelmezők között. Ez árt a biztonságérzetünknek" - áll a polgármesternek írt levélben.
A kerület egyik önkormányzati képviselője ígéretet tett arra, hogy foglalkozik az üggyel, kérdőre vonja a polgármestert, valamint javaslatot tesz arra, hogy a rendőrség rendszeresen járőrözzön a környéken.
Belgiumban a prostitúciót nem tiltja a törvény, tilos viszont az örömlányok bármilyen formában történő futtatása, így például a törvény szerint bordélyházak sem üzemelhetnek. Ennek dacára Brüsszelben és Antwerpenben is vannak nem hivatalos, megtűrt kuplerájok.
Az ENSZ Kábítószer- és Bűnügyi Hivatalának (UNODC) adatai szerint Belgium - a megengedő szabályozás és a laza ellenőrzés okán - egyike azoknak az országoknak, ahol az emberkereskedelem legtöbb áldozata kiköt. Ezt a bűncselekményt a belga jog 15 évig terjedő börtönbüntetéssel sújtja. Egy 2009-es felmérés adatai szerint a Belgiumban dolgozó örömlányok 70 százaléka bolgár.